Ziemia, planeta ludzi

reż. Daria Kopiec

Spektakl inspirowany twórczością autora „Małego Księcia”, a w szczególności książką pod tytułem „Ziemia, planeta ludzi”, którą w dużej mierze poświęcił on osobistym przeżyciom, a także doświadczeniom kolegów – lotników, lecz w tym przypadku nie będzie mowy o lotach nad Ziemią, ale o dużo bardziej emocjonujących podróżach kosmicznych.
Autorzy spektaklu, wysyłają Antoine’a Saint-Exupéry’ego w podróż na Marsa, ale zastrzegają, wspierając się cytatem ze Stanisława Lema: „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”.
Podczas spektaklu, będziemy mogli nie tylko odbyć niesamowitą podróż w Kosmos, ale także zastanowić się nad potęgą ludzkich uczuć.

Spektakl staje się przypowieścią o miłości, samotności w związku i przekraczaniu granic. A także o tym, jak bardzo trudno wybaczyć samemu sobie. Rosnąca odległość od Ziemi wzmaga u bohaterów wewnętrzną potrzebę autorefleksji, uporządkowania własnego życia. Im bardziej Antoine oddala się od świata, tym bardziej świat nie daje mu spokoju i wzbudza w nim niepokój. Rafał Siemko / TerazTeatr

Spektakl powstał w ramach projektu WYLĘGARNIA, który ma na celu umożliwienie młodym i obiecującym twórcom pracę na profesjonalnej scenie teatralnej.

 

Występują:
Grzegorz Łukawski
Natalia Strzelecka
Hanna Bieluszko
Rafał Dziwisz

 

  • KIEDY: 23 lutego 2017
  • GDZIE: Centrum Kultury w Lublinie
  • MIEJSCE: Sala Widowiskowa