Wszystko o mężczyznach

reż. Bartłomiej Wyszomirski

Na pozór, męski świat wydaje się być tworem idealnym, panuje w nim rozsądek i mądrość, górę biorą ekonomia i matematyka. Prostolinijność bez emocjonalnego terroryzmu jest jego motywem przewodnim. Czy rzeczywiście tak jest? Jaki jest męski świat naprawdę? Jakie niepokoje mają mężczyźni, co ich gnębi, czego się boją, co dodaje im energii i co jest dla nich najważniejsze? Na te pytania próbuje dać odpowiedź sztuka Miro Gavrana.

„Wszystko o mężczyznach” to spektakl o relacjach pomiędzy mężczyznami – z ojcem, bratem, przyjacielem, żoną, szefem i wreszcie z samym sobą, a więc o relacjach czasem lekkich i przyjemnych, jak w trakcie przyjacielskich rozmów na siłowni, a czasem tych nieco trudniejszych na linii ojciec-syn.

Spektakl Teatru Kamienica bawi, wzrusza, ale i pozwala zastanowić się nad tym, że świat mężczyzn wcale tak diametralnie nie różni się od świata kobiet – są w nim radości i smutki, problemy i rozterki, z których kobiety często nie zdają sobie sprawy. Wartka akcja, błyskotliwe dialogi, dowcipne sytuacje oraz sceny pełne wzruszenia, spowodują, że spektakl na długo pozostanie w pamięci – nie tylko rozbawi, ale da wiele do myślenia.

Występują:
Marcin Kwaśny
Arkadiusz Janiczek
Michał Lesień-Głowacki


 

  • KIEDY: 14 marca 2017
  • GDZIE: Centrum Kultury w Lublinie