Pocałunek

reż. Adam Sajnuk

„Pocałunek” to historia przypadkowego spotkania Kobiety i Mężczyzny, na jednej z ławek górskiego szlaku. Z początku wydaje się, że niewiele ich łączy: On – niespełniony komik, żyjący w poczuciu upokorzenia powodowanym porażkami zawodowymi. Ona zaś – kobieta poważna, czekająca na wyniki badań, które mogą okazać się wyrokiem. Jedynym, co ich łączy jest samotność. Zatapiają się więc w rozmowie, która – początkowo błaha – przeradza się w poważną dyskusję o życiu, śmierci i miłości.

„Pocałunek” to spektakl o „poszukiwaniu bliskości w związku”, spektakl ukazujący, że można w lekki i zdystansowany sposób opowiadać o sprawach trudnych, lecz ważnych.

„To jest sztuka, która spełnia funkcje terapeutyczne” – uważa Krzysztof Tyniec. Autor o trudnych sprawach potrafi mówić z niezwykłym wyczuciem; dobrze skrojone dialogi świetnie brzmią na scenie i pozwalają aktorom na stopniowe odkrywanie przed widzem wątpliwości, lęków, uczuć i pragnień dwójki bohaterów. Kreując postacie kobiety i mężczyzny, Marzena Trybała i Krzysztof Tyniec doskonale wyczuwają ową subtelność relacji, wzajemną fascynację i delikatność oraz dowcip.
Anna Czajkowska / Teatr dla Was

Obsada: Marzena Trybała
Krzysztof Tyniec

  • KIEDY: 25 kwietnia 2016
  • GDZIE: Centrum Kultury w Lublinie
  • MIEJSCE: Sala Widowiskowa