• 22 listopada 2017
  • Godzina 18:00
  • Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie
  • Bilety: 30/40 zł, grupowe-25 zł

Jakub Wocial to jeden z najzdolniejszych w Polsce artystów teatru muzycznego młodego pokolenia, obdarzony wybitnym talentem, doceniany i chętnie angażowany do pierwszoplanowych ról, także za granicą. Artysta pragnie zaprosić Państwa do wspólnej podróży ścieżkami, które wiodły go w dotychczasowych latach kariery. Usłyszą Państwo fragmenty spektakli takich, jak „Upiór w Operze”, „Jesus Christ Superstar”, „Miss Saigon, „Rebecca”, „Les Miserables/Nędznicy”, czy kultowy „Taniec Wampirów”, w którym jako debiutant zdobył serca zarówno polskiej, jak i niemieckiej publiczności.

„Dream of Broadway” zabrzmią utwory, które przez lata kształtowały artystyczną osobowość i wrażliwość Jakuba, dziś już kierownika sceny muzycznej warszawskiego Teatru Rampa oraz właściciela firmy Broadway w Polsce. Nie zabraknie również zapowiedzi kolejnych muzyczno-teatralnych wyzwań, które przed nim stoją. Artysta wystąpi ze znakomitą rosyjską pianistką Mariną Komissartchik oraz zaproszonymi gośćmi: Maciejem Pawlakiem oraz Pauliną Janczak.

Marina Komissartchik urodzona w Kiszyniowie, stolicy Mołdawii. Naukę gry na fortepianie zaczęła w wieku pięciu lat, w wieku czternastu została przyjęta do średniej szkoły muzycznej przy Moskiewskim Konserwatorium Państwowym im. Piotra Czajkowskiego, w którym kontynuowała studia wyższe. Zakończywszy z wyróżnieniem edukację, rozpoczęła pracę jako akompaniator w Moskiewskiej Państwowej Akademii Choreografii (znanej również jako Akademia Baletu Bolszoj).
W latach 1989-1991 realizowała studia podyplomowe w Konserwatorium Czajkowskiego. Pracowała również jako korepetytor i akompaniator podczas prób w moskiewskiej Operze Helikon.
Od 1993 r. Marina mieszka w Hamburgu. Była akompaniatorem i muzykiem orkiestry w musicalach „Upiór w Operze”, „Mozart!”, „Titanic”, „Taniec Wampirów”, „Ich war noch niemals in New York” i „Wicked”. Jej znakomite wykształcenie, talent oraz doświadczenie zostały bardzo docenione w środowisku teatralnym, dzięki czemu intensywnie koncertuje z gwiazdami międzynarodowej sceny musicalowe

 

Paulina Janczak Debiutowała w 2008 roku w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie, gdzie zagrała jako najmłodsza na świecie, wybrana do tej roli przez samego kompozytora, Christine Daae w musicalu „Upiór w Operze” A.L.Webbera w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego (płyta z muzyką z tego spektaklu pokryła się potrójną platyną). W 2010 roku wcieliła się w Cosette oraz była swingiem ról kobiecych w „Les Miserables” C.Schoenberga (reż. W.Kępczyński, złota płyta). Śpiewała również w zespole wokalnym w musicalu „Koty” (reż. W.Kępczyński). Należy do zespołu aktorsko- tanecznego w spektaklu „ALE MUSICALE” Teatru ROMA w reżyserii Sebastiana Gonciarza. Współpracuje również z Teatrem Rampa w Warszawie, gdzie gra w spektaklu „Jesus Christ Superstar” A.L.Webbera w reżyserii Santiago Bello i Jakuba Wociala, Teatrem Muzycznym w Lublinie, gdzie wcieliła się w rolę Christine w musicalu „Phantom” M.Yestona w reżyserii Daniela Kustosika oraz Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, gdzie została zaproszona do kontynuowania przygody z Christine Daae w „Upiorze w Operze”, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Odtwórczyni roli Ani w musicalu – komedii „Prześliczna wiolonczelistka” we współpracy z zespołem Skaldowie (reż. J.Wocial). Była też Szamanką w „Imibali” (reż. T.Filipiak) oraz Młodą w „Sweet Chic Club”(reż. M.Ślosarski) w Teatrze V6 w Łodzi. W najnowszej produkcji Opery i Filharmonii Podlaskiej, „Doktorze Żywago”, gra Larę, główną postać kobiecą. Stworzona przez nią kreacja zachwyciła samą kompozytorkę musicalu, Lucy Simon.

 

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008r. tytułową rolą w musicalu „Pinokio” w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Na scenie GTM występował przez kolejną dekadę m. in. jako Rolf Gruber w „Dźwiękach Muzyki”, Lucas Beineke w „Rodzinie Addamsów”, Lizander w spektaklu tanecznym „I Have a Dream” oraz w spektaklach „Hair”, „High School Musical”, „Tarzan”, „Footloose”, „The Beatles and Queen” i„Kot w butach”. Jako solista często pojawiał się na scenie tego teatru w koncertach i widowiskach (m. in. „Wampiry i Upiory”, „Karnawał latynoamerykański”, „Kiedy się miłość taka zdarzy”, „Oscarowe przeboje muzyki filmowej”). Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen oraz w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra.


Spotkanie

Po koncercie „Dream of Broadway” odbędzie się wyjątkowe spotkanie pod hasłem „Czy kultura jest do zbawienia koniecznie potrzebna” Sala Oratorium Centrum Kultury w Lublinie

Do udziału w spotkaniu organizatorzy jubileuszu zaprosili twórców wydarzeń Lubelskiego Salonu Artystycznego, zarówno artystów jak i przedstawicieli publiczności, dla których kultura jest ważną częścią życia, a którzy stymulowali dziesięcioletnią działalność LSA. Zaprosimy ich, aby przy poczęstunku i lampce wina zadać sobie nawzajem pytanie „Czy kultura jest do zbawienia koniecznie potrzebna”, nawiązując do pracy Jacka Woźniakowskiego pod tym samym tytułem.
Doznania estetyczne pod wpływem sztuki sprawiają, że człowiek, choć na chwilę może się wyrwać z prozy życia i dotknąć jakieś innej, nadprzyrodzonej wobec niego rzeczywistości. Jak powinna objawiać się taka rzeczywistość, aby mogła zasłużyć na miano doznania estetycznego?
Znajomi artyści i przyjaciele podzielą się swymi refleksjami, obserwacjami, poglądami i uwagami na temat współczesnej sztuki, prezentując swe sugestie , zapatrywania, a czasem wręcz „myśli nieuczesane”. Udział w spotkaniu potwierdzili dotychczas: Piotr Szczepanik (piosenkarz), Jakub Wocial (artysta pieśniarz), Małgorzata Klimaczak (pedagog, polonistka), Jacek Brzeziński (aktor), ks. Mirosław Ładniak (duszpasterz artystów i ludzi kultury).

Spotkanie, nastrojowymi dźwiękami, uświetni Kinga Suchora – laureatka wielu festiwali z nurtu piosenki autorskiej – która, jak sama twierdzi, swoją muzyką “chce oswajać trudne uczucia, a słowa ugłaskiwać”.